IPA Samuraj 14°

06.10.2015 08:51

IPA Samuraj 14°IPA Samuraj 14°

Pale Ale - to co je pro českou pivní kotlinu světlý ležák, jsou pro britské ostrovy svrchně kvašená světlá piva „pale ale" (čti pejl ejl). Ta mohou svojí zajímavou hořkostí zaujmout i českého pivaře.
Piva India Pale Ale (IPA) byla původně vařená v anglických pivovarech pro královská vojska v Indii. Pro překonání dlouhé pouťi kolem Jižního mysu měl tento svrchně kvašený mok vyšší stupňovitost a vícenásobné chmelení.
Rozpadem kolonií a změnou vkusu ostrovního pivaře došlo k ústupu ze slávy piv IPA. Jejich lesk jim vrátila pivní revoluce z druhé strany světa - Spojených států, která tím vytvořila novou kategorii - americkou IPA. A sem patří i náš Kocour IPA.
American IPA - Samurai , (americká verze India Pale Ale, která je daleko víc chmelenější než anglická IPA) je vařená přímo světoznámým sládkem z Japan’s Yo-Ho Brewing Co. Joshim Toshiim, který se specializuje na americké piva (IPA, Barley Wine, Porter atd) a umí perfektně sypat chmel, spolupracoval s nejlepšími americkými sládky z malých pivovarů. Při vaření použil ty nejšpičkovější (a taky nejdražší) americké chmele: Columbus, Amarillo, Cascade a dosáhl tak chmelenosti cc 70-75 IBU (jednotek hořkosti) a lahodné komplexnosti.
Myslíme, že se bude jednat o jedno z nejlepších piv uvařených na území České republiky. Takové pecky se pak dělají jen v USA a v EU jen v těch NEJ minipivovarech, takže je to super příležitost seznámit se s takovou lahůdkou...
 
Stupňovitost: 14 °P
Obsah alkoholu: 5,1 %
Vyrábí: Kocour - pivovar Varnsdorf